Biogram

     Dr Jolanta Pszczółkowska-Pawlik – pianistka, kameralistka, producent, menadżer kultury.Dr Jolanta Pszczółkowska-Pawlik – pianistka, kameralistka, producent, menadżer kultury
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie fortepianu B. Hesse-Bukowskiej i kameralistyki w klasie K. Makowskiej-Ławrynowicz.
Pracuje na Wydziale Wokalnym UMFC w Warszawie w klasie prof. W.Zalewskiego.
     Jest dyrektorem Agencji Koncertowej Pawlik Relations, a także dyrektorem Festiwalu Moniuszko na Trakcie Królewskim 2019.
     Ma na swoim koncie nagranie wraz z tenorem Karolem Kozłowskim dwóch płyt z cyklami F.Schuberta – Winterreise (2015) i Die Schöne Müllerin (2012) – wydawca DUX. Nagrania te otrzymały wiele zaszczytnych nagród i wyróżnień, w tym nominację do Fryderyka 2013 oraz tytuły Płyt Roku magazynu „Hi-Fi – Muzyka” – 2013 i 2015.
W ostatnim czasie Jolanta Pszczółkowska-Pawlik koncentruje swoją pracę nad nagraniem wszystkich pieśni Stanisława Moniuszki.
Na rynku ukazały się już trzy płyty z jej autorskiej serii: „Moniuszko-Pieśni” vol.1 – 2014, vol. 2 – 2016, vol. 3 – 2019 oraz vol.4 – 2019.

     Jest członkiem zarządu Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki.
Jako producentka ma na swoim koncie wydanie ponad 20 płyt ( w tym nagrodzoną Grammy „Night in Calisia”), organizację festiwali muzycznych, a także setek koncertów. W grudniu 2018 otrzymała Perłę honorową w dziedzinie Kultury w rankingu magazynu Polish Market.5 maja 2019 na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP brała udział w Narodowym Graniu.
     Autorski projekt koncertowy Jolanty Pszczółkowskiej-Pawlik z pieśniami Moniuszki w wykonaniu studentów Uniwersytetu Muzycznego im.F.Chopina w Warszawie był prezentowany na licznych festiwalach i wydarzeniach muzycznych m.in. na 56 Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie i Festiwalu im. J. Waldorffa w Radziejowicach 2019.